Talgutasu P.A.I. pürib rohkem rahaks

TeemeÄra talgupäev muudkui läheneb, seega sobib ka siia eilne artikkel Maalehest:

Talgutasu P.A.I. pürib rohkem rahaks

Vabatahtliku töö tasuks oleva P.A.I. väljamõtleja Rainer Eidemiller soovib, et juba sügisest saaks selle eest ka väljaspool Paide kogukonnakeskust teenuseid osta.

Mullused “Teeme ära!” talgud läksid ajalukku ka selle poolest, et Paide linnas võeti sel puhul kasutusele oma raha, vabatahtliku töö tasu P.A.I.

P.A.I. aga ei sündinud vaid selleks päevaks ega olnud ühekordne ettevõtmine.

Pärast eelmise aasta 1. maid on seda omalaadset raha antud 815 vabatahtliku töötunni eest, olgu selleks talgutel osalemine (viimased neist toimusid Paides 19. ja 26. märtsil) või muu vabatahtlik töö.

Vabatahtliku töö näidetena nimetab Rainer Eidemiller Paide kogukonnakeskuse maja renoveerimist, kogukondliku ajalehe väljaandmist, abistamist transpordiga, aga ka Järva-Jaani vabatahtlikku vetelpäästet.

Tasu kiirkuumuti eest

Loomulikult antakse nimelise rahana vormistatavaid P.A.I.-sid välja ka 7. mail toimuval “Teeme ära!” talgupäeval.

Samas on P.A.I.-de kasutamine piiratud: ta on maksevahend vaid Paide kogukonnakeskuses, lisaks inimeste omavahelises käibes.

Põhimõtteliselt tähendab see, et vabatahtliku töö tundide eest saab Säästva Renoveerimise Infokeskuselt rendile võtta näiteks kiirkuumuti (ehk infrapunaseade puitpindadelt vana värvi mahavõtmiseks) või tasuda taaskasutamiseks minevate vanade palkide eest.

Põhjus, miks raha just sellel suunal käibib, on tõsiasi, et Paide kogukonnakeskus kasvas välja kohalikust Säästva Renoveerimise Infokeskusest, mille põhieesmärk on just vana ja väärtusliku väärikal moel korda tegemine.

Nüüd tahab Tallinnas Rainer Eidemiller viia P.A.I. laiemasse kasutusse.

See tähendab, et sügiseks püütakse vähemalt ühe Järvamaa omavalitsusega saavutada kokkulepe, mille põhjal vähemalt üht teenust oleks võimalik osta osaliselt P.A.I.-des. “Tõenäoliselt saab esimeseks partneriks Paide linn, kus ka kõige rohkem P.A.I.-sid välja antud,” lausub Eidemiller.

P.A.I. juba ka Järva-Jaanis

Võimalike teenustena, mida vabatahtliku töö eest osta saaks, võiksid kõne alla tulla spordihalli või ujula kasutamine.

“Tõenäoliselt saaks tegu olla kuupiletiga, sest P.A.I. kursiks on meie hinnangul 3 eurot,” nendib Eidemiller.

Tema teine idee on aga see, et ka teistes Järvamaa paikades võiks P.A.I.-sid välja jagada. Partnereid selleks veel leitud pole, küll on kogukonnakeskuse rajamise plaani peetud Järva-Jaanis, kus lisaks Paidele ainsana ka P.A.I.-sid jagatud.

Vabatahtliku töö raha on Rainer Eidemiller viinud üheks tänavusele talgukampaaniale kutsujaks. “Tule talgutele, leiad raha!” kõlab lause tema näoga reklaamplakatil.

Omade vahel võiks see kõlada aga hoopis “Tule talgutele, leiad P.A.I.!”.

Eidemilleri enda tänavune talgupaik pole aga tema varasemaid eelistusi arvestades üllatav – taas käärib ta käised üles Paide kogukonnakeskuses.

Kirjutatud: 1. apr 2011
Teemas: Üldine
Tagid:
Kommentaarid: Pole kommentaare.